Kérdése van? +36703942297
Használati útmutató
A Powermat PM-IMGT-200L migomat hegesztőgép kialakításának köszönhetően otthoni műhelyekben és háztartásokban, valamint professzionálisabb alkalmazásokban is használható lesz, mint például terepmunka és mindenféle épületen belüli javítási munka.
A Powermat Migomat egy széleskörű alkalmazási lehetőséggel rendelkező eszköz, inverteres áramforrásként tervezve, amely lehetővé teszi a FLUX FCAW önárnyékoló huzallal történő hegesztést, az MMA késleltető elektródával és a TIG Lift módszerrel történő hegesztést (ehhez egy további TIG vásárlása szükséges Emelje fel a hegesztő tartót).
A készülék elektronikája IGBT tranzisztorokra épül, amelyek a kétféle tranzisztor előnyeit, a térhatású tranzisztorok egyszerű vezérlését, valamint a bipoláris tranzisztorok nagy áttörési feszültségét és kapcsolási sebességét egyesítik. A hegesztőáram nagyon stabil, ami tökéletes hegesztést garantál. Az IGBT technológiának köszönhetően a készülék könnyű és kompakt.
A hegesztési paraméterek beállítása fokozatmentesen (zökkenőmentesen) történik, a maximális hegesztőáram a használt huzal/elektróda vastagságától, a hegesztési feszültségtől, valamint a MIG/MAG/FCAW módszer esetén a huzalelőtolási sebességtől függ. A kéthengeres adagoló 0,8 / 0,9 / 1,0 mm átmérőjű huzallal működik.
A hegesztőgép nagy hatékonysága lehetővé teszi a 200A-es hegesztést (MIG / MAG / FCAW / TIG / MMA esetén), a munkaciklus 60%-ában. A hőkapcsoló kikapcsolja a készüléket, ha az adott hegesztőáramhoz megengedett üzemi ciklust túllépik, ami megakadályozza a hegesztő túlmelegedését.
A készülék aktuális paraméterei hegesztés közben áttekinthető kijelzőn jelennek meg. A kényelmes és jól olvasható manipulátorok lehetővé teszik a hegesztési paraméterek megváltoztatását még kesztyűben is.
A MIG/MAG hegesztés az egyik leggyakrabban használt hegesztési eljárás. De valójában mi van a háttérben? Minden a huzal és a töltőanyag kiválasztásától függ, egészen a különböző típusú hegesztőívek tulajdonságaiig.
A MIG/MAG hegesztési eljárások rendkívül univerzálisan alkalmazhatók. Felhasználják többek között a fémfeldolgozó iparban, acélszerkezetek és tartályok építésében, a hajógyártásban és az autóiparban. A MIG/MAG eljárások különféle anyagok, vastagságok és geometriák hegesztését teszik lehetővé. A MIG hegesztés különösen alkalmas színesfémekhez: alumínium, magnézium, réz és titán. A MAG módszert elsősorban ötvözetlen, gyengén ötvözött és erősen ötvözött acélok hegesztésére használják.
magas lerakódási hatékonyság,
nincs salak,
a hegesztőív könnyű begyulladása,
jó alkalmasság gépesített és automatizált hegesztésre,
nagy hegesztési sebesség jó hegesztési minőséggel,
jó alkalmasság kényszer- és nehéz helyzetekben való használatra,
alacsony kötőanyag költségek.
Az MMA (Manual Arc Welding) más néven MMA (Manual Arc Welding) a legrégebbi és leguniverzálisabb ívhegesztési módszer.
Az MMA-módszer bevonatos elektródát használ, amely egy préselt burkolattal borított fémmagból áll. Az elektróda vége és a hegesztendő anyag között elektromos ív keletkezik. Az ívgyújtás kontakt jellegű az elektróda végének a hegesztett anyaghoz való érintésével. Az elektródák megolvadnak, és az olvadt elektródák cseppjei az íven keresztül a hegesztett fém olvadt medencéjébe kerülnek, és lehűlés után hegesztést képeznek. A hegesztő az elektródát olvadás közben a munkadarabhoz mozgatja, hogy az ívet állandó hosszúságban tartsa, és ezzel egyidejűleg az olvadási végét a hegesztési vonal mentén mozgatja. Az elektróda olvadó bevonata gázokat bocsát ki, amelyek megvédik az olvadt fémet a légkör hatásától, majd megszilárdul és salakot képez a varratmedence felületén, amely megvédi a megszilárdult hegesztési fémet a környezeti hatásoktól. Miután az elektródát elmozdítja a munkadarabtól, az elektromos ív leáll, és a hegesztési folyamat megszakad. Az egyik gyöngy lerakása után a salakot mechanikusan el kell távolítani.
A fő különbség a többi hegesztési módszertől az, hogy az MMA módszernél az elektróda lerövidül. A TIG és MIG/MAG módszernél az elektróda hossza mindig változatlan marad, a tartó és a munkadarab közötti távolság pedig állandó. Az MMA módszernél az elektróda és a hegesztőmedence közötti állandó távolság megtartása érdekében az elektródatartót folyamatosan a munkadarab felé kell mozgatni, ami kiemelt szerepet kap a hegesztő képességeinek.
A TIG hegesztés olyan módszer, amely lehetővé teszi a legjobb minőségű hegesztések előállítását. A hegesztőív egy hőálló, nem fogyó wolframelektróda és a munkadarab között világít. Az inert gáz, amelyről a módszert elnevezték, oxigénmentes atmoszférát hoz létre, és megakadályozza az olvadt hegesztőmedence kémiai reakcióit. Ez sima, egyenletes és pórusmentes illesztéseket eredményez. A töltőfémet kézzel vagy a huzaladagolóból szállítják.
A TIG hegesztés minden hegeszthető fémhez lehetséges. A legnagyobb alkalmazási terület a rozsdamentes acélok és a színesfémek, például az alumínium, a réz és a sárgaréz. A TIG elsősorban a varrat gyökérrétegének elvégzésére szolgál, mivel a varratok tiszták és pórusmentesek, így jól bírják a dinamikus terheléseket.
A TIG hegesztéshez inert (nem reaktív) gázt használnak. A gázatmoszférának védő funkciója van - megakadályozza a kémiai reakciókat az olvadt hegesztőmedencével és a forró anyaggal. Ez garantálja a kiváló minőségű hegesztéseket.
Védőgázként olyan nemesgázokat használnak, mint a hélium, argon vagy ezek keverékei. A leggyakrabban az argont használják: optimalizálja a gyújtási jellemzőket és különösen stabil ívet biztosít. A hélium jobban elvezeti a hőt, mint az argon, így mély és széles behatolást biztosít.
A volfrámelektróda a TIG hegesztés szíve. A volfrám olvadáspontja 3380 Celsius fok, ami a legmagasabb a periódusos rendszer tiszta fémei közül. Ennek köszönhetően az elektróda nem olvad meg, míg az általa keltett hegesztőív felmelegszik és cseppfolyósítja az anyagot.
A TIG-hegesztés különlegessége a hegesztőív érintésmentes begyújtásának lehetősége. A gyors, egymást követő nagyfeszültségű impulzusok szikrákat adnak át a munkadarabnak és stabilizálják a hegesztőívet. A hegesztő számára a nagyfrekvenciás gyújtás rendkívül könnyen kezelhető. Az elektróda nem tud a munkadarabhoz tapadni, és nem képződik volfrámzárvány a varratban.
Tájékoztatjuk Vásárlóinkat, hogy a Powermat termékekkel kapcsolatos szerviz szolgáltatást a gyártó kizárólag Lengyelországban tudja biztosítani.Az esetleges meghibásodás esetén cégünk közreműködik a gyártó felé történő bejelentés folyamatában.
Folyamat:1 - Amennyiben az Ön által vásárolt termék a garanciális időn belül meghibásodik kérjük, e-mailben jelezze cégünk felé az info@bipi.hu e-mail címre. 2 - Az e-mail mellékleteként kérjük, küldje meg a hibát bemutató fotót és/vagy videót.
Garanciális igényét a gyártó felé továbbítjuk és a szerviz vagy garanciális csere folyamatát lebonyolítjuk.